Najlepsze gramofony 2023

Oto bardzo ciekawy przewodnik dla kupujących gramofon. Napisany z pasją, za którą stoi doświadczenie redaktorów PTA. Od najtańszych do najdroższych gramofonów. Co znalazło się na liście?

Pro-Ject Debiut Carbon EVO (599 USD)

Wersja EVO ma nowe zawieszenie silnika, aluminiowe nóżki z regulacją wysokości, nowy talerz ze stali i TPE oraz wkładkę Sumiko Rainier – piszą redaktorzy PTA.

Rega Planar 3 (od 1125 USD)

Rega jest cicha, łatwa w konfiguracji, scena dźwiękowa jest doskonała.

Technics SL-1500C (1199 USD)

Bardzo rozsądna cena obejmuje ramię, Ortofon 2M Red i wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM – wart zakupu.

System Andover Audio Andover-One (od 1999 USD)

Andover-One Record Player firmy Andover Audio to eleganckie, jednoczęściowe rozwiązanie, które zawiera gramofon i ramię Pro-Ject, wkładkę Ortofon, wzmacniacze, głośniki i wiele cyfrowych połączeń. Jak dotąd jest to najbardziej imponująca wersja „dobrego, staroświeckiego gramofonu”.

Gem Dandy PolyTable (2995 USD)

Wyposażony w ramię Sorane TA-1L 12,7″ i ZYX Ultimate Airy X, ten zaprojektowany przez George’a Merrilla gramofon natychmiast stał się jednym z najlepszych gramofonów, jakie słyszeliśmy poniżej progu 10 000 USD. – piszą redaktorzy,

Technics SL-1200G i SL-1210G (4000 USD za sztukę)

Z daleka Technics SL-1200G wygląda jak stary SL-1200, który był najlepiej sprzedającym się gramofonem w historii. Czy sentyment wystarczy, żeby kupić tego Technicsa?

Vertere Acoustics DG-1S (od 3995 USD)

Vertere Acoustics DG-1 (Dynamic Groove) to gramofon typu plug-and-play, który kosztuje zaledwie 3995 USD wraz z ramieniem, kablem DFi i wkładką – to nam się podoba.

Thorens TD-1601 (4699 USD)

Zdecydowanie nasz faworyt. Co piszą redaktorzy? Gramofon osiąga rzadką wydajność, wybitny dźwięk – to wybór redakcji PTA

Pear Audio Blue Kid Howard (5499 USD z ramieniem Cornet2)

Słoweński gramofon jest czystą maszyną, która zapewnia dźwiękowe cuda – taka opinia nas intryguje.

Rega P10 (6345 USD)

Dla wielu ludzi może to być gramofon życia. Na lata.

Fern & Roby Montrose ($7,500 USD)

Dźwięk jest zrównoważony i pewny, a jakość wykonania jest tak wysoka, że ​​„możesz zostawić tę praktycznie niezniszczalną maszynę swoim dzieciom lub wnukom w swoim testamencie – co za rekomendacja!

Well-Tempered Lab Amadeus 254 GT ($7,800 USD)

Gramofon z duszą, gra tak, jak byś siedział na koncercie.

Pear Audio Blue Kid Thomas (7995 USD z ramieniem Cornet 2)

Dźwięk jest cudowny, gramofon idealny do odtwarzania wokali.

Clearaudio Innovation Basic (8500 USD z ramieniem TRACER)

Opatentowane przez Clearaudio ceramiczne łożysko magnetyczne daje talerzowi wrażenie, jakby unosił się w powietrzu – czytamy w rekomendacji.

Palmer 2.5i (od 9490 USD)

Jest łatwy w konfiguracji, stabilny, niezawodny i solidny.

Vertere Acoustics MG-1 (13 945 USD)

Gra z wielką pewnością, daje przyjemność i radość ze słuchania.

Dr Feickert Analogowy Firebird (14 540 USD)

Firebird ma solidny, mocny i pewny dźwięk, który pochodzi z geometrycznego ustawienia silników, a zmniejszona powierzchnia kontaktu w łożysku pozwala na jeszcze więcej muzyki.

Brinkmann Taurus (15 990 USD)

Jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych gramofonów, jakich używaliśmy. Zwycięzca Wyboru Recenzentów.

VPI Industries HW-40 (16 000 USD)

Zapewnia dźwięk, nieosiągalny dla wielu gramofonów.

Acoustic Signature Typhoon NEO (17 995 USD)

Odkryliśmy, że „Acoustic Signature Typhoon NEO z ramieniem TA-5000 zapewnia niemal idealną niemiecką inżynierię – bezpośrednio z linii Invictus”. Ten trzysilnikowy deck z cyfrowym sterowaniem silnikiem jest ekscytujący do tego stopnia, że ​​prawie osiągnęliśmy przeciążenie sensoryczne, a każdy LP brzmi po prostu baaaardzo dobrze . Laureat nagrody Reviewer’s Choice – to się nazywa rekomendacja. Przekonuje.

TW Acustic Raven LS (19 500 USD)

Za gramofon o wartości 19 500 USD (z ramieniem, standardowym talerzem i opcją z jednym silnikiem, całkowicie miedzianym talerzem, opcją z trzema silnikami) uważamy, że reprezentuje on jedne z najlepszych dźwięków, jakie słyszeliśmy za każdą cenę.

Co wybrać?

Na pewno warto przeczytać dokładnie artykuł, przy wielu gramofonach są odnośniki do szczegółowych recenzji. Zachęcamy do lektury tekstu: The Best Turntables | Buyers Guide 2023

English EN Polish PL