Magnetofon Technics RS-BX701

Technics to kultowy sprzęt z okresu PRL-u, dostępny tylko w sklepach PEWEX. Najtańszy magnetofon, Technics RS M5, kosztował 95 dolarów. model lepszy M24, prawie 200 dol. Było to bardzo dużo i mało kto mogł kupić taki magnetofon. Po latach, vintage HI-FI jest relatywnie tanie i dostępne praktycznie dla każdego.

RS-BX 701 należv do górnej półki Technicsa. System 3 głowicowy umożliwia kontrole nagrania w czasie rzeczywistym. Magnetofon posiada bardzo dobry mechanizm prowadzenia taśmy, dzięki czemu można uzyskać dobre nagranie, nawet na używanych kasetach. Układ ATC automatycznie reguluje parametry zapisu – bias, level oraz EQ. Do redukcji szumów, służą układy Dolby BC oraz HX Pro.Na bardzo dobrej kasecie Fuji Z II, brzmienie było praktycznie takie samo, jak na CD. Z innych kaset chromowych, na uwagę zasługuje Maxell XL II S, ze względu na bardzo ładne brzmienie wysokich tonów. Ale najlepsze brzmienie w całym paśmie, zapewniła kaseta Sony FeCr.

Tania kaseta Maxell UR, zagrała dość dobrze, ale z układem ATC. Dynamika nagrania oraz pasmo przenoszenia, były oczywiście gorsze niż na kasetach chromowych. Dźwięk był jednak przyjemny, a osłabienie wysokich tonów, nie było zbyt dokuczliwe.

Zdecydowanie najlepiej zabrzmiała inna kaseta typu normal – TDK AD. Jest to jedna z najlepszych kaset żelazowych.

Technics RS BX 701 to magnetofon z końca lat 90 – tych, więc nie wymaga kosztownej rewitalizacji, co jest jego główną zaletą. W dodatku otrzymujemy bardzo dobry i przyjemny dźwięk. Cena nie jest tez wysoka, dlatego to model godny polecenia!

English EN Polish PL